|  | 

Informatyka

Zarządzanie Prefetch i Superfetch w systemach Windows.

Zarządzanie Prefetch i Superfetch w systemach Windows.

Zarzadzanie Prefetch i Superfetch w systemach Windows. 150×150 Zarządzanie Prefetch i Superfetch w systemach Windows.Na blogu nie pojawiało się ostatnio żadne oprogramowanie, więc uważam, że czas odświeżyć kategorię z programami. Dziś przedstawię malutki program do szybkiego zarządzania systemową opcją Prefetch w Windows XP i Superfetch w Windows 7 i Vista. Prefetching to tworzenie scenariuszy programów i systemu, aby kolejne jego uruchomienie było szybsze. Dzięki tej aplikacji w szybki sposób zdecydujemy o profilu działania Prefetchingu.

Aplikacja może się również przydać osobom, które chcą zaoszczędzić trochę miejsca na dysku, które zajmuje omawiany folder Prefetch. Od czasu do czasu – tak, ale przesadzajmy. Zapraszam do zapoznania się ze szczegółowym i obszernym artykułem na temat tej funkcji, aby lepiej zrozumieć jego działanie.

Obsługa aplikacji TweakPrefetch opiera się jedynie na wybraniu jednego z listy czterech trybów działania, które omówię poniżej lub ewentualnego wyczyszczenia folderu Prefetch.

Zarzadzanie funkcja prefetch i superfetch w systemach windows Zarządzanie Prefetch i Superfetch w systemach Windows.

Dostępne opcje:

Disabled – wyłączony. Nie polecam tego rozwiązania. System będzie się ładować dłużej i aplikacje również.

Applications Only – tylko aplikacje. Nie będą tworzone scenariusze dla ładowania systemu, a jedynie dla programów, co wydłuży czas uruchamiania systemu i przyspieszy otwieranie aplikacji.

Boot Only – tworzenie scenariuszy tylko dla ładowania systemu, ale nie dla aplikacji.

Applications & Boot – tą opcję powinniśmy mieć domyślnie uruchomioną. Przyspieszone ładowanie systemu i szybsze uruchamianie aplikacji.

Przycisk „Clear Prefetch„, wyczyści folder Prefetch w systemie Windows. Przed wykonaniem tej operacji, polecam artykuł, do którego odnośnik znajduje się powyżej.

Po zmianie domyślnych ustawień, klikamy jedynie przycisk „Apply„.

Inne wpisy:

zarzadzanie-prefetch-i-superfetch-w-systemach-windows

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie