|  | 

Informatyka

Przeładowanie rejestru bez restartu komputera.

Przeładowanie rejestru bez restartu komputera.

Ikony PNG 205 150×150 Przeładowanie rejestru bez restartu komputera.Czasami, po instalacji jakichś programów komputer prosi nas od zrestartowanie komputera by załadować nowy rejestr systemu. Nie za bardzo podoba się to niektórym użytkownikom, ponieważ mają np: otwarte różne dokumenty które musieli by najpierw zapisać, a wiadomo, że to trochę czasu zabiera. Jest sposób aby bez konieczność restartowania komputera załadować nową konfiguracje rejestru.

Pierwszą czynnością jest uruchomienie menedżera zadań (Ctrl+Shift+Esc). Po otworzeniu menedżera przechodzimy do zakładki “Procesy“, z listy procesów wyszukujemy jeden o nazwie “explorer.exe“, zaznaczamy go a następnie w prawym dolnym rogu okna klikamy “Zakończ proces“ lub klikamy na procesie PPM i tam wybieramy „Zakończ proces„.

Zniknie nam pasek zadań i zamknięte zostaną wszystkie okna eksploratora.

Kolejną czynnością jest ponowne włączenie tego procesu, w tym celu przechodzimy do zakładki “Aplikacje” i klikamy na przycisk “Nowe zadanie”, w oknie które nam się pojawi wpisujemy nazwę “explorer.exe”, i potwierdzamy przyciskiem “OK“. Drugim sposobem jest wybór menu Plik -> Nowe zadanie (Uruchom…) i tam wpisanie nazwy procesu.

Inne wpisy:

przeladowanie-rejestru-bez-restartu-komputera

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie