|  | 

Informatyka

Opóźnione uruchomienie aplikacji.

Opóźnione uruchomienie aplikacji.

Opóźnione uruchomienie aplikacji.Wszyscy już praktycznie wiedzą, że musimy dbać o to, jakie programy są uruchamiane wraz z systemem. Kontrolowanie aplikacji uruchamianych w autostarcie zapewni nam szybkie załadowanie systemu. Są jednak programy, które chcemy mieć uruchomione od razu, ale nie chcemy obciążać autostartu. Co wtedy? Z pomocą przychodzi Anty-Frustrujące oprogramowanie, które zmierzy czas ładowania i pomoże go zoptymalizować. M.in poprzez opóźniony start aplikacji.

Soluto, właśnie tak nazywa się ten magiczny program. Jest wspaniale wykonany i niesamowicie przydatny. Automatycznie zmierzy czas bootwania systemu i czas ładowania poszczególnej aplikacji. Podpowie, które rzeczy powinniśmy wyłączyć. Ciekawą funkcją jest możliwość tytułowego, opóźnionego uruchamiania. Co to znaczy? Po prostu, dany program uruchomi się kilka chwil po załadowaniu systemu i wszystkich aplikacji zostawionych w autostarcie.

Obsługa jest bardzo prosta. Każdy sobie poradzi bez problemu. Pomarańczowa lista to programy uruchamiane z systemem. Ciemna to zasoby systemu, których nie możemy wyłączyć z autostartu. Lista niebieska to wybrane programy, które usunęliśmy z ładowania z systemem bądź ustawiliśmy w opóźnionym uruchomieniu.

Aby uruchomić start z systemem aplikacji, opóźnione uruchomienie, bądź wyłączyć dla zaoszczędzenia czasu, należy wybrać w programie aplikację poprzez klikniecie, rozwinąć “Edit” i wybrać jedną z trzech opcji.

In Boot – Autostart z systemem.

Delay – opóźnione włączenie.

Pause – całkowite usunięcie z załadowania. Ani z systemem ani później.

Kciuk uniesiony do góry wskazuje wybraną opcję. Polecam wszystkim ten program. Tylko nie usuwajmy tego programu z autostartu, bo to się wtedy mija z celem i wprowadzone zmiany prawdopodobnie nie będą działać. Soluto działa na systemach 32 i 64-bitowych. Wspiera Windows XP, Vista i 7.

Inne wpisy:

opoznione-uruchomienie-aplikacji

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie