|  | 

Informatyka

Napraw: Płyta z Windows 7 się nie bootuje.

Napraw: Płyta z Windows 7 się nie bootuje.

Napraw Plyta z Windows 7 sie nie bootuje1 Napraw: Płyta z Windows 7 się nie bootuje.Podczas bootowania płyty DVD z Windows 7 na niektórych komputerach w biosie może pojawić się komunikat o błędzie “CDBOOT: Cannot boot from CD/DVD: Code 5”. Narażone na to są przede wszystkim komputery ze starszymi płytami głównymi firmy AsRock lub MSI. Przyczyną błędu jest niekompatybilność między Boot Sectorem płyt głównych AsRock z tym wykorzystywanym przez firmę Microsoft w systemie Windows 7. Możemy zapobiec tym błędom poprzez odpowiednie wypalenie bootowalnej płyty z użyciem obrazu systemu Windows Vista.
Taką bootowalną płytę DVD, która będzie zgodna z płytami głównymi AsRock/MSI, można utworzyć w programie ImgBurn. Jednak oprócz wypalenia, płyta wciąż wymaga odpowiedniego Boot Sectora. Jeśli posiadamy płytę instalacyjną Windows Vista to możemy właśnie z niej wydobyć Boot Sector. Jeśli nie to możemy użyć programu vLite. Jest w nim odpowiedni plik “boot.bin”, który również będzie kompatybilny. Dziś jednak omówię sposób z obrazem Windows Vista.

Pobieramy, instalujemy i uruchamiamy program ImgBurn. Link do pobrania znajdziecie poniżej wraz ze spolszczeniem.

Na samym początku wybieramy “Utwórz obraz z plików/folderów”. Następnie wkładamy do napędu płytę Windows Vista. Przechodzimy do zakładki Zaawansowane -> Dysk startowy. Zaznaczamy okienko obok „Ustaw obraz startowy„, a w sekcji “Wypakuj obraz startowy” wybieramy nasz napęd z Vistą i klikamy obok na ikonę dyskietki. Zapisujemy nasz plik Boot Sectora nadając mu nazwę np. “Vista-BootImage.ima”. W zakładce “Opcje” z listy systemów plików, wybieramy “ISO9660 + UDF” i zaznaczamy okienko obok “Dołącz pliki ukryte„” oraz “Dołącz pliki systemowe”.

Inne wpisy:

napraw-plyta-z-windows-7-sie-nie-bootuje

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie