|  | 

Informatyka

Prawa administratora na zawsze w Windows 7.

Prawa administratora na zawsze w Windows 7.Praca i instalacja niektórych programów jest możliwa tylko z prawami administratora. Jest to dosyć kłopotliwe i na pewno wielu osobom zależy na tym, aby korzystać z komputera bezproblemowo i bez jakichkolwiek komunikatów, czy błędów. Właśnie dlatego pokażę, jak nadać takie prawa na stałe. Porada niestety nie jest przeznaczona dla użytkowników Windowsa 7 w wersji Home Premium.
Otwieramy START i wpisujemy „MMC” w pole wyszukiwania.
Jeżeli nie posiadamy takiego pola, otwieramy Wszystkie programy -> Akcesoria -> Wiersz polecenia i jako komendę wpisujemy „MMC„.
Teraz wybieramy Plik -> Dodaj/Usuń przystawkę. Po lewej stronie szukamy usługi „Użytkownicy i grupy lokalne” i zaznaczamy.
Klikamy na przycisk pomiędzy kolumnami „Dodaj„, następnie w nowym oknie „Zakończ” i gdy wrócimy do naszego okna z kolumnami, wybieramy „OK„.
Po lewej stronie widzimy, że jesteśmy w katalogu głównym. Wybieramy zatem „Użytkownicy i grupy lokalne” -> Użytkownicy -> zaznaczamy nazwę naszego użytkownika -> PPM -> Właściwości -> Członek grupy.
Powinny być dwa wyniki. Administratorzy i Użytkownicy. Usuwamy użytkowników, klikamy tylko „OK” i zamykamy konsolę MMC bez zapisywania zmian.
Teraz należy się wylogować i zalogować ponownie.

Wszystko powinno działać.

Inne wpisy:

prawa-administratora-na-zawsze-w-windows-7

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie