|  | 

Informatyka

Wyłączanie ostrzeżenia podczas uruchamiania programów.

Wyłączanie ostrzeżenia podczas uruchamiania programów.

Ostrzezenie Windows 150×150 Wyłączanie ostrzeżenia podczas uruchamiania programów.Podczas uruchamiania plików instalacyjnych o rozszerzeniu .exe, przy standardowych ustawieniach systemu, pojawia się ostrzeżenie, które musimy potwierdzić. Jest to bardzo denerwujące na dłuższą metę i nie jest to tak naprawdę nikomu do szczęścia potrzebne. Opiszę więc sposób na wyłączenie komunikatu podczas uruchamiania instalatorów w systemie Windows XP, Vista i 7.

Ja sam żyłem z tym komunikatem przez jakiś czas, ale mam już dosyć. Prowadzę bloga i uruchamiam dużo takich plików, a potwierdzanie każdego komunikatu staje się irytujące. Jeśli jeszcze nie wiecie, to chodzi mi o dokładnie taki komunikat:

Komunikat podczas uruchamiania programow 300×218 Wyłączanie ostrzeżenia podczas uruchamiania programów.

Jeśli i Was on denerwuje i chcecie go wyłączyć, musicie uruchomić edytor rejestru. Otworzyć menu START i wyszukać „regedit„.

Prawdopodobnie będziemy musieli sami tworzyć wiele wpisów rejestru. Tworzymy je poprzez kliknięcie PPM w wolnym miejscu w edytorze, następnie na Nowy -> Wartość… – wartości jest kilka. Przy odpowiednim wpisie będę podawał, jaką wartość wybieramy.

Jeśli w danym miejscu istnieje już taki wpis, otwieramy go poprzez podwójne kliknięcie i zmieniamy wartość na taką, jaką napisałem poniżej.

Przechodzimy do gałęzi [HKEY_CURRENT_USER\Software\ Microsoft\Internet Explorer\Download] i w prawej kolumnie tworzymy nowy wpis o nazwie „CheckExeSignatures„. Tworzymy go w taki sposób jak powyżej i wybieramy „Wartość ciągu„. Utworzony skrót otwieramy podwójnym kliknięciem i w pustym polu, wpisujemy „no„.

Dodawanie nowego wpisu do rejestru 300×139 Wyłączanie ostrzeżenia podczas uruchamiania programów.

W tym samym miejscu w taki sam sposób dodajemy nową wartość DWORD, którą nazywamy „RunInvalidSignatures” i po otworzeniu nadajemy wartość 1.

Opuszczamy tą gałąź i udajemy się do nowej, czyli [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\ Windows\CurrentVersion\Policies\Attachments].

Jeśli nie istnieje taki wpis jak „SaveZoneInformation„, to musimy go stworzyć. Jest to wartość DWORD, której nadajemy liczbę 1.

Ostatnim krokiem będzie utworzenie nowego „folderu” (klucza) w rejestrze o nazwie „Associations” w gałęzi [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\ Windows\CurrentVersion\Policies\]. Klikamy więc PPM -> Nowy -> Klucz, który nazywamy go właśnie „Associations„. Otwieramy go i tworzymy ponownie wartość ciągu o nazwie „LowRiskFileTypes„. Po podwójnym kliknięciu podajemy w pustym polu taką definicję rozszerzeń (bez spacji pomiędzy .html; i .gif):

.zip;.rar;.nfo;.txt;.exe;.bat;.com;.cmd;.reg;.msi;.htm;.html; .gif;.bmp;.jpg;.avi;.mpg;.mpeg;.mov;.mp3;.m3u;.wav;

Dodawanie nowego klucza do rejestru i wartosci ciagu 300×139 Wyłączanie ostrzeżenia podczas uruchamiania programów.

Jeżeli taki folder już istnieje, wchodzimy w niego i tworzymy wartość ciągu, którą nazywamy „LowRiskFileTypes” i podajemy powyższą linię rozszerzeń.

Możemy zamknąć rejestr i uruchomić komputer ponownie. Żadne ostrzeżenia podczas uruchamiania już nie będą wyświetlane. Poradnik działa pod systemami Windows 7, XP i Vista.

Inne wpisy:

wylaczanie-ostrzezenia-podczas-uruchamiania-programow

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie