|  | 

Informatyka

Wyłączenie powiadomień o małej ilości miejsca na dysku.

Wyłączenie powiadomień o małej ilości miejsca na dysku.

Wylaczenie powiadomien o malej ilosci miejsca na dysku Wyłączenie powiadomień o małej ilości miejsca na dysku.Windows Vista co minutę sprawdza ilość dostępnego miejsca na naszym dysku, natomiast Windows 7 co 10 minut. O małej ilości miejsca na dysku informuje nas powiadomienie na pasku zadań. Zazwyczaj jednak wiemy o stanie wolnej powierzchni na dysku i takie powiadomienie staje się denerwujące. Na szczęście, możemy wyłączyć opcję sprawdzania miejsca na dysku twardym przez co taki dymek może stać się przeszłością.

Jeśli z czasem użytkowania komputera, zaczyna brakować nam miejsca, proponuję przeczytać kilka artykułów poświęconych oczyszczaniu naszego komputera. Wszystkie tego typu artykuły dotyczące „odśmiecania” komputera, znajdziecie pod tym tagiem.

A samo sprawdzanie dysku pod względem wolnej powierzchni, wyłączymy w edytorze rejestru.

Otwieramy menu START i wyszukujemy „regedit„. Rozwijamy poszczególne klucze, aby znaleźć się w takiej ścieżce: [HKEY_CURRENT_USER\ Software\ Microsoft\ Windows\ CurrentVersion\ Policies\ Explorer].

Wylaczanie sprawdzania miejsca na dysku w rejestrze1 300×170 Wyłączenie powiadomień o małej ilości miejsca na dysku.

Tworzymy w tym miejscu nową wartość. Klikamy w prawej kolumnie PPM i wybieramy Nowy -> Wartość DWORD i nazywamy ją dokładnie „NoLowDiskSpaceChecks„. Otwieramy podwójnym kliknięciem utworzony wpis i w nowym okienku nadajemy mu wartość „1„.

Zmiany zostają wprowadzone natychmiast. Po tej operacji nie powinniśmy być już nękani sprawdzaniem dysku i denerwującymi powiadomieniami.

Inne wpisy:

wylaczenie-powiadomien-o-malej-ilosci-miejsca-na-dysku

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie