|  | 

Informatyka

Tworzenie zabezpieczonego dysku wirtualnego.

Tworzenie zabezpieczonego dysku wirtualnego.

Tworzenie zabezpieczonego dysku wirtualnego. Tworzenie zabezpieczonego dysku wirtualnego.Prawie każdy z nas ma na dysku swojego komputera rzeczy, które chciałby bezpiecznie ukryć, zabezpieczyć, zaszufladkować. Można skorzystać z programów do szyfrowania i ukrywania folderów, jednak to wszystko znajduje się fizycznie w naszym komputerze. Dysk wirtualny to taki dysk na dysku, który tworzony jest za pomocą odpowiedniego programu. Pokażę więc krok po kroku, jak utworzyć taki zabezpieczony dysk wirtualny z danymi.

Sama nazwa programu daje nam do zrozumienia, jaką rolę ma pełnić ten wirtualny dysk. Aplikacja nazywa się SafeHouse Explorer i zainstalujemy ją na każdej wersji systemu Windows.

Aby utworzyć bezpieczny wirtualny dysk, pobieramy i instalujemy program. Po jego uruchomieniu włączy nam się mały kreator. Przechodzimy poszczególne kroki kreatora za pomocą przycisku „Dalej„, aż do czwartego z nich. Pojawia nam się przycisk tworzenia wirtualnego woluminu. Klikamy więc na „Create Storage Vault” i otworzy nam się kolejny kreator.

Na drugim ekranie kreatora, obok napisu „Folder” podajemy ścieżkę, gdzie ma zostać zapisany dysk wirtualny, który będzie uruchamiany tylko za pośrednictwem programu. „Filename” to nazwa pliku, a „Description” to krótki opis (zdjęcie nr 1).

Kolejnym krokiem jest podanie rozmiaru dysku (zdjęcie nr 2). W zależności ile wpiszemy, taką przestrzeń będzie zajmować ten jeden plik wirtualnego dysku na partycji i w miejscu, które wybraliśmy w poprzednim kroku. Wpisujemy tylko cyfrę, a z rozwijanej listy wybieramy, czy mają to być kilobajty, megabajty czy gigabajty. „Space Available” to dostępny wolny obszar na wybranej partycji do tworzenia dysku wirtualnego.

Przechodzimy dalej i tutaj musimy podać hasło dostępu do dysku (zdjęcie nr 3). Właśnie między innymi dlatego dysk i dane tam przechowywane będą bezpieczniejsze, niewidoczne gołym okiem i po prostu niedostępne. To nie jest hasło do programu, a do dysku. Przy próbie otwarcia dysku zostaniemy poproszeni o wpisanie hasła. Im silniejsze hasło, tym lepiej. Wpisujemy w górnym polu hasło, a poniżej powtarzamy je.

Ostatni krok kreatora, czyli podsumowanie i sprawdzenie wprowadzonych parametrów dysku. Jeśli nic nie chcemy zmienić, klikamy na przycisk „Create Volume” i czekamy, aż zakończy się tworzenie wirtualnego dysku (zdjęcie nr 4). Możemy także umieścić skrót na pulpicie do naszego dysku.

Po skończeniu pracy, możemy otworzyć nasz dysk, o co zostaniemy zresztą zapytani. Jeśli chcemy dodać jakieś pliki do naszego dysku, kopiujemy po prostu ten plik i wklejamy do programu, tak jak z folderu do folderu.

I to w sumie wszystko. Obsługa jest dziecinnie prosta i w znaczny sposób ułatwia zabezpieczenie oraz ukrycie niektórych danych przed innymi. Polecam.

Inne wpisy:

tworzenie-zabezpieczonego-dysku-wirtualnego

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie