|  | 

Informatyka

Automatyczne ukrywanie jednej karty w Firefox 4.

Automatyczne ukrywanie jednej karty w Firefox 4.

mozillafirefoxgb5 150×150 Automatyczne ukrywanie jednej karty w Firefox 4.Zabrałem ostatnio na warsztat Mozillę Firefox 4 i zacząłem bawić się opcjami oraz przełącznikami w about:config. Efektem są ostatnie artykuły ze sztuczkami w Firefox 4, które działają również pod stabilną Mozillą 3. Dziś chcę zaprezentować sposób, który automatycznie ukrywa pasek kart, gdy uruchomiona jest tylko jedna, aktywna strona. Gdy uruchomimy więcej niż jedną stronę, karty ponownie się wyświetlą.

Jeżeli nadal nie wiecie, o co mi chodzi, sprawdźcie sami.

Otwieramy przeglądarkę i wpisujemy na pasku adresu „about:config„. Wyszukujemy klucz o nazwie „browser.tabs.autoHide” wpisując go w pole obok napisu „Filtr„. Zmieniamy wartość wpisu poprzez podwójne kliknięcie z „False” na „True„.

I to wszystko. Jeśli to była nasza jedyna otwarta karta, na pewno zobaczyliśmy efekt. Jeśli nie, zamknijmy wszystkie karty prócz ostatniej.

Powrót do standardowych ustawień odbywa się przez zmianę wartości klucza na „False„.

Wiele osób może narzekać na brak przycisku, który pozwala uruchomić nową kartę. Nową kartę w szybszy sposób uruchomimy poprzez skrót klawiaturowy CTRL + T.

Inne wpisy:

automatyczne-ukrywanie-jednej-karty-w-firefox-4

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie