|  | 

Informatyka

Programy zwiększające wydajność w grach.

Programy zwiększające wydajność w grach.
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Programy zwiększające wydajność w grach.
Czerwiec 20th, 2011 by Matt 4 komentarzy

Programy zwiekszajace wydajnosc w grach. Programy zwiększające wydajność w grach.Większość zestawów komputerowych zostaje składana z myślą o grach. Jednak gry z dnia na dzień stają się coraz bardziej wymagające i dla niektórych komputerów złożonych dawno temu, zbyt wymagające. W pewnym stopniu próbują ratować sytuację programy zwiększające wydajność komputera w grach na wiele sposobów. Zebrałem kilka aplikacji przeznaczonych do tego typu działań, przeprowadzę szybkie testy wydajności i pokrótce omówię działanie oraz obsługę każdej z nich.

Oczywiście należy pamiętać, że te programy pomogą tylko w niewielkim stopniu. Nie należy się spodziewać cudów po zwykłych aplikacjach. Żadna z nich nie zastąpi słabego procesora czy karty graficznej. Ponadto należy pamiętać o porządku w komputerze, aby nie miał wirusów, był na bieżąco oczyszczany ze zbędnych plików, a dyski defragmentowane. Napisaliśmy na blogu wiele artykułów poświęconych tym zagadnieniom.

Wszystkie aplikacje były sprawdzane na systemie Windows 7 Ultimate x64.

GBoost.

Program darmowy, ale w oczy rzuca się reklama. Trudno. W oknie głównym wyświetla obecne użycie procesora, procent wolnej pamięci, ilość uruchomionych procesów i usług systemowych. „Advanced Mode” umożliwia szybkie zamknięcie tak jakby „grup programów”. Za pomocą przełącznika ON/OFF możemy zamykać odtwarzacze muzyki, przeglądarki, drukarki, dyski wirtualne itp. Przyspieszenie włączamy przyciskiem pośrodku „obrotomierza”. Sprawdziłem ile zasobów potrafi odzyskać.

Gboost 162×300 Programy zwiększające wydajność w grach.

W trybie zaawansowanym włączyłem zamknięcie wszystkiego co było możliwe. Efekt to odzyskane 5% pamięci, zamknięcie 19 procesów i wyłączenie 16 usług. Wydajność komputera według obrotomierza wzrosła o 25%. Program bardzo długo wyprowadza się z trybu przyspieszenia. Miałem wrażenie, że się zawiesił, jednak po dłuższej chwili znowu zaczął reagować. Cały czas jednak działał.
GBoost
GBoostInstaller.exe
Wersja: 1.03

743.2 KiB
161 Pobrań
Szczegóły

GameFire.

Aplikacja o znacznie większych możliwościach. Menu składa się z czterech zakładek. Pierwsza to „System Status” i wyświetla użycie procesora, procent zajętej pamięci RAM oraz pamięci wirtualnej, a także ogólną wydajność systemu. Druga zakładka „Running Processes” powinna chyba pokazać uruchomione procesy, jednak ja zobaczyłem tylko białą ścianę. Trzecia zakładka „File Defragment” daje możliwość defragmentacji plików gry. Po kliknięciu na przycisk „Browse” pojawi się okno, w którym wybieramy folder z grą, której pliki chcemy defragmentować. Następnie przycisk „Analyze and defrag” wykona całą operację. Ostatnia zakładka „Windows Tools” to nic innego jak skróty do funkcji systemu Windows, które mają wpływ na wydajność komputera. Mowa o takich miejscach jak ustawienia ekranu i efektów wizualnych, czy zarządzanie planem energii. Po kliknięciu na przycisk „Turn on Gaming Mode” pojawi się okno, w którym szczegółowo określimy ustawienia profilu gracza, które będą wdrażane podczas przechodzenia do trybu gracza. Taka konfiguracja odbywa się tylko za pierwszym razem.

GameFire 267×300 Programy zwiększające wydajność w grach.

W ustawieniach profilu gracza zaznaczyłem wszystko co mogłem i wybrałem „High Performance Power Plan„. Program za pierwszym razem odzyskał 148MB pamięci, a po drugim uruchomieniu, aż 199MB. Wyłączył przy tym 24 usługi. W przeciwieństwie do poprzedniego programu, działa on bardzo szybko, jednak kilka rzeczy nie działało.
GameFire
GF_1145.exe
Wersja: 1.1.45

7.8 MiB
157 Pobrań
Szczegóły

Mz Game Accelerator.

Malutki i bardzo przyjemnie wyglądający programik. W głównym oknie zaznaczamy operacje, które mają zostać wykonane, czyli wyłączenie usług systemowych, oczyszczenie pamięci RAM, przydzielenie większej ilości mocy procesora dla gry i zredukowanie jego użycia przez inne aplikacje. Klikamy „Switch to Game Acceleration Mode” i pojawi się taki jakby log z operacjami, które wykonała aplikacja.

Mz Game Accelerator 300×273 Programy zwiększające wydajność w grach.

Efekt? Właśnie, program nie wyświetla ilości odzyskanych zasobów, ani niczego podobnego. Pozostaje nam sprawdzić w menedżerze zadań. Przy wszystkich zaznaczonych opcjach, program odzyskał 3% pamięci fizycznej, wyłączając przy tym 12 procesów. Zdecydowanie najsłabszy wynik.
Mz Game Accelerator
mzgame.exe
Wersja: 1.1

1.2 MiB
42 Pobrań
Szczegóły

Inne wpisy:

programy-zwiekszajace-wydajnosc-w-grach

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie